Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2018-01-12

Digital Zone Optics od CooperVision

DIGITAL ZONE OPTICS od CooperVision

Życie w cyfrowym świecie i poza nim – soczewka kontaktowa o przełomowej konstrukcji, łagodząca dolegliwości związane z obciążeniem wzroku i akomodacją u użytkowników urządzeń cyfrowych.
DZO_logo.jpg
W cyfrowym świecie wzrok użytkownika soczewek kontaktowych nieustannie przenoszony jest z ekranu urządzenia cyfrowego na obiekty położone w oddali.

Skupianie wzroku na ekranie urządzenia cyfrowego przez dłuższy czas obciąża oko i zaburza akomodację. Tu właśnie może pomóc soczewka, w której wykorzystano konstrukcję Digital Zone Optics™.
Digital devices.png


Digital Zone Optics™ to przełomowa konstrukcja firmy CooperVision®, przeznaczona dla użytkowników soczewek sferycznych, którzy korzystają z urządzeń cyfrowych.

 
Konstrukcja soczewek z systemem Digital Zone Optics™ pozwala łagodzić dolegliwości związane z obciążeniem wzroku i akomodacją u osób, które często przenoszą wzrok z ekranu urządzenia cyfrowego na obiekty znajdujące się poza nim i odwrotnie. 
Jak działa system Digital Zone Optics™?
  • W całej strefie optycznej przedniej powierzchni soczewki nałożono wiele asferycznych krzywizn.
  • Krzywizny te rozprowadzają moc równomiernie koncentrując większą moc dodatnią w obszarze środkowym soczewki.
W rezultacie soczewki, w których wykorzystano konstrukcję Digital Zone Optics™ pomagają łagodzić dolegliwości związane z obciążeniem wzroku i akomodacją bez pogorszenia jakości widzenia w dali.


Konstrukcja Digital Zone Optics™ została wykorzystana w soczewkach kontaktowych Biofinity Energys™.

Zgłoszone do opatentowania i przeznaczone  do całodziennego noszenia soczewki kontaktowe CooperVision® Biofinity Energys™ ułatwiają akomodację, umożliwiając użytkownikowi płynne przeniesienie wzroku z urządzenia cyfrowego poza jego ekran.
 
Soczewki kontaktowe firmy CooperVision® wyposażone w system Digital Zone Optics™ zmniejszają obciążenie mięśni rzęskowych oczu. Dzięki temu osoba, która ich używa, może swobodnie i przy mniejszym wysiłku oczu korzystać z komputera, tabletu, smartfona.Artykuł udostępniony ze strony producenta, firmy CooperVision®.
pixelpixelpixel