Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak dobrać dziecku okulary korekcyjne?

2019-10-13
Jak dobrać dziecku okulary korekcyjne?

Dobór odpowiednich okularów dla dziecka może okazać się nie lada wyzwaniem. Wejście prosto do sklepu optycznego bez wiedzy na temat tego, czego potrzebuje Twój maluch, może wprowadzić poczucie jeszcze większego zamieszania. Postanowiliśmy więc przygotować krótki poradnik o tym, jak prawidłowo dobrać dziecku okulary korekcyjne!

Grubość i materiał szkieł korekcyjnych

Jeśli chodzi o wybór okularów dla dziecka, jedną z pierwszych rzeczy, o której należy pamiętać, jest materiał i grubość soczewki. Większość modeli dziecięcych wykonana jest z poliwęglanu. To materiał odporny na uderzenia, świetnie sprawdzi się podczas zabaw pełnych ruchu. Ponadto, poliwęglan charakteryzuje się lekką, cienką konstrukcją, w wyniku czego drobna buzia malucha zostanie jedynie pięknie podkreślona.

Powłoka odporna na zarysowania

Okulary korekcyjne dziecięce powinny być wyposażone w powłokę odporną na zarysowania. Maluch, podczas zabaw na świeżym powietrzu, czy też w domu nie zwraca uwagi na „drugą parę oczu”. Pochłonięty angażującym przedsięwzięciem, skupia się na radosnej i przyjemnej atmosferze. Jako rodzic powinieneś zatroszczyć się o ten aspekt, dzięki któremu nie tylko zadbasz o dobrą kondycję okularów korekcyjnych, ale także zaoszczędzisz pieniądze. Odpowiednie dla dziecka są dostępne w ofercie okulary Guess.

Okulary korekcyjne przyjazne dzieciom w każdych warunkach

Zabarwienie szkieł korekcyjnych to kolejna funkcja, o której należy zadecydować podczas zakupu okularów dziecięcych. Bardzo często, specjaliści zalecają pewien stopień zabarwienia szkieł, szczególnie dzieciom, które muszą nosić okulary korekcyjne przez cały czas. Soczewki barwione, nie tylko redukują poziom oślepiającego światła, ale także zwiększają kontrast i wzmacniają poczucie głębi, dzięki czemu maluch widzi doskonale w każdych warunkach, niezależnie od tego, czy bawi się na zewnątrz, czy też w domowej przestrzeni. 

Okulary z silikonowymi noskami

Wybór okularów dla dziecka z silikonowymi noskami to świetna opcja. Model ten jest miękki, delikatny, a co za tym idzie również bardzo wygodny. Silikonowe noski nie zsuwają się, dzięki czemu stanowią doskonałe rozwiązanie w każdej sytuacji, niezależnie od tego, czy dziecko aktualnie czyta przy biurku, czy też bawi się na placu zabaw.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2019
pixelpixelpixel