Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Płyny do soczewek kontaktowych

( ilość produktów: 55 )
Marka
+ Rozwiń- Ukryj
Pojemność
+ Rozwiń- Ukryj
Rodzaj płynu
Zastosowanie
Termin przydatności po otwarciu
Cena
Pokaż tylko

Płyny do soczewek kontaktowych to podstawowy środek do higieny i dezynfekcji soczewek wielokrotnego użycia. Należy z niego korzystać za każdym razem gdy zdejmujemy soczewkę. Płyny dzielimy na dwa rodzaje: płyny oksydacyjne i płyny wielofunkcyjne.

Jaki wybrać płyn do soczewek kontaktowych? 

Płyny oksydacyjne w procesie czyszczenia i dezynfekcji wykorzystują wodę utlenioną. Z tego powodu należy zwrócić szczególna uwagę, by płyn nie dostał się bezpośrednio do oka, gdyż grozi to powstaniem stanu zapalnego. Każdorazowo należy stosować się do zaleceń producenta dostępnych na opakowaniu. Ta grupa płynów zdecydowanie najlepiej oczyszcza soczewkę z osadów białkowych i lipidowych. Polecamy płyn Reifne One Step- nowość wśród płynów oksydacyjnych- teraz dostępny w rewelacyjne cenie.

Pewny płyn do soczewek kontaktowych 

Płyny wielofunkcyjne to najbardziej uniwersalne środki do higieny i dezynfekcji soczewek kontaktowych. Przeznaczone są do płukania i przechowywania soczewek. W przeciwieństwie do płynów oksydacyjnych, płyny wielofunkcyjne w kontakcie z okiem nie powodują podrażnień. Najłatwiejsze i najbezpieczniejsze środki do czyszczenia soczewek. Szczególnie polecamy Hy-CareOpti-Free PureMoist oraz Renu MPS.

pixelpixelpixel