Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Okulary korekcyjne versus soczewki kontaktowe. Co wybrać?

2019-07-23
Okulary korekcyjne versus soczewki kontaktowe. Co wybrać?

Po stwierdzeniu wady wzroku przychodzi czas na podjęcie kluczowej decyzji dotyczącej wyboru – okulary korekcyjne czy soczewki kontaktowe? Oto jest pytanie, na które dziś rzetelnie odpowiadamy, biorąc pod uwagę zalety i wady obu rozwiązań.

Zalety i wady okularów korekcyjnych.

Okulary korekcyjne to modny i zarazem ponadczasowy dodatek do każdej stylizacji. Wiele osób, w szczególności kobiet, decyduje się na tego typu rozwiązanie, ponieważ pragnie nie tylko skorygować wadę wzroku, ale także podkreślić charakterne detale urody i jednocześnie zamaskować mankamenty twarzy. Okulary korekcyjne to również łatwość użytkowania. W zależności od preferencji można je szybko zdjąć i założyć. 

Wydawałoby się, że nieśmiertelny dodatek jest perfekcyjny. Niemniej jednak użytkownicy czasami skarżą się na uwieranie w okolicach nosa (modele z tzw. noskami) i skroni. Co więcej, okulary korekcyjne są podatne na działanie temperatury. Wejście do ciepłego wnętrza budynku, po spacerze na rześkim powietrzu, sprawia, że okulary parują ,zaburzając widzenie. Warto także wspomnieć o grupie osób preferujących aktywny tryb życia. Okulary korekcyjne na pewno nie spełnią ich oczekiwań. Dodatek ten skutecznie przeszkadza podczas wykonywania różnorodnych sportów, dlatego też zazwyczaj na czas ćwiczeń, jest on zdejmowany lub wymieniany na soczewki kontaktowe.

Zalety i wady soczewek kontaktowych.

W kuluarach mówi się, że soczewki kontaktowe są po to, aby zapomnieć o wadzie wzroku. W porównaniu do okularów korekcyjnych dodatek ten nie paruje, a także nie ogranicza pola widzenia. Jest niczym dopasowany kameleon – niewidzialny dla postronnych obserwatorów, spełnia najwyższe wymagania maniaków aktywności fizycznej. Coraz większą popularnością cieszą się także, kolorowe soczewki kontaktowe dostępne w sklepie internetowym Twoje Soczewki.pl. W ofercie znajdują się modele kolorowe i wzorzyste np. ColourVue Glow UV, ColourVue Crazy Lens Screla czy też ColourVue Lumina. Soczewki te świetnie sprawdzą się jako charakterny dodatek do wakacyjnych i imprezowych stylizacji.

Niemniej jednak noszenie soczewek kontaktowych wiąże się także z pewnymi niedogodnościami. Największą trudność będą sprawiać osobom początkującym. Ich zakładanie i wyjmowanie świetnie nawiązuje do słynnego powiedzenia – „Praktyka czyni mistrza”. Jak już zostało wspomniane, o soczewkach kontaktowych można łatwo zapomnieć, to natomiast wiąże się z wieloma niedogodnościami, wynikającymi z zaniedbania aspektów pielęgnacyjnych. Ich długie noszenie skutkuje podrażnieniami, łzawieniem oka, co często prowadzi do pojawienia się uciążliwego zapalenia spojówek lub nawet poważnych schorzeń przedniego odcinka oka.

Zarówno okulary korekcyjne, jak i soczewki kontaktowe to świetne rozwiązanie dla osób ze stwierdzoną wadą wzroku. Dlatego najtrafniejszą odpowiedzią na pytanie okulary czy soczewki jest odpowiedź – oba rozwiązania. Polega ona na korzystaniu z okularów korekcyjnych podczas wykonywania pracy siedzącej, zazwyczaj związanej z obsługą komputera, a także z soczewek kontaktowych podczas okresu wakacyjnego, czy też prowadzenia aktywnego trybu życia. Jeśli więc również należysz do tego typu grona osób, zapoznaj się z bogatą ofertą sklepu Twoje Soczewki.pl!

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2019

Polecane

pixelpixelpixel