Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Soczewki miesięczne

( ilość produktów: 63 )
Producent
Marka
+ Rozwiń- Ukryj
Rodzaj soczewek
Ilość sztuk w opakowaniu
Średnica (DIA)
Krzywizna (BC)
+ Rozwiń- Ukryj
Tryb noszenia
Cena
+ Rozwiń- Ukryj

Rodzaje soczewek - soczewki miesięczne

Soczewki kontaktowe dostępne w sprzedaży możemy podzielić na rożne kategorie. Najważniejszy podział z punktu widzenia Klienta, to podział ze względu na czas użytkowania. Stosując ten podział wyodrębniamy następujące rodzaje soczewek:

  • soczewki jednodniowe - użytkujemy je przez jeden dzień, a po zdjęciu utylizujemy;
  • soczewki miesięczne - korzystamy z nich do 30 dni od pierwszego użycia, a następnie wyrzucamy i wymieniamy na nową;
  • soczewki kwartalne - nosimy soczewki do 90 dni od otwarcia blistra, a następnie utylizujemy i wymieniamy na nową;
  • soczewki roczne - z tych można korzystać do roku czasu od pierwszego użycia;

Spośród wymienionych soczewki miesięczne to zdecydowanie najchętniej wybierane soczewki kontaktowe. Decydują się na nie użytkownicy, którzy na co dzień chcą korygować wadę wzroku za pomocą soczewek. Jednocześnie traktują okulary jako dodatkową, awaryjną formę korekcji wzroku. Należy pamiętać, że wszystkie soczewki wielokrotnego użycia powinny być odpowiednio pielęgnowane, tak by zachować ich właściwości przez cały okres użytkowania.

Dlaczego warto wybrać soczewki miesięczne?

Podstawowym walorem tego rodzaju soczewek jest doskonała ostrość widzenia, praktycznie niezależnie od wady wzroku. Nawet w przypadku bardzo skomplikowanych korekcji, z dużymi astygmatyzmami, nie trzeba rezygnować z noszenia soczewek. Dzięki temu można korzystać z okularów przeciwsłonecznych, uprawiać aktywności fizyczne. Miesięczne soczewki kontaktowe to najczęściej przepisywany rodzaj soczewek. W odróżnieniu od modeli rocznych czy kwartalnych są zdecydowanie wygodniejsze i łatwiej również o nie dbać. Nie gromadzą się na przykład na ich powierzchni osady białkowe wytwarzane przez organizm. Dzięki temu soczewki kontaktowe miesięczne to zdecydowanie mniejsze ryzyko powikłań związanych z samym noszeniem. Ten typ soczewek wymaga codziennej pielęgnacji w specjalnym płynie czyszcząco-dezynfekującym. Poza tym idealnie dopasowują się do kształtu rogówki i przez 30 kolejnych dni dbają o ostrość widzenia oraz wygodę.

Jakie soczewki miesięczne wybrać?

W porównaniu do produktów jednodniowych lub dwutygodniowych, soczewki miesięczne są zdecydowanie bardziej opłacalne finansowo, przy założeniu oczywiście, że korzysta się z nich regularnie. Najczęściej po to rozwiązanie sięgają osoby, które nie chcą lub nie mogą nosić okularów. Taki wybór najczęściej związany jest z uprawianymi aktywnościami, trybem życia oraz oczywiście względami estetycznymi. Soczewki kontaktowe miesięczne są nieodczuwalne i bezpieczne, zapewniają odpowiednie nawilżenie i oddychalność, a także nie ograniczają widzenia, a wręcz sprawiają, że wszystko jest wyraźniejsze. W ofercie sklepu TwojeSoczewki.pl znaleźć można modele niemalże dla każdej wady wzroku. Dużym powodzeniem cieszą się produkty zmieniające kolor oczu i kształt źrenicy. Zobacz, jakie soczewki kontaktowe miesięczne wybrać dla siebie.

Jak długo w ciągu dnia można nosić soczewki miesięczne?

Standardowe soczewki miesięczne o dziennym trybie noszenia mogą być użytkowane do około 12 godzin od założenia. Specjaliści nie zalecają przekraczania podanego czasu, z kilku powodów. Dłuższe noszenie zwiększa ryzyko wystąpienia dyskomfortu i podrażnień, spowodowanych odkładaniem się zanieczyszczeń na jej powierzchni. Dodatkowo przekraczanie zalecanego okresu noszenia może spowodować niedotlenienie rogówki.

Na rynku dostępne są soczewki miesięczne o trybie noszenia ciągłym. Z takich soczewek można korzystać bez zdejmowania do 30 dni.

Jakie rodzaje soczewek miesięcznych znajdziesz w ofercie TwojeSoczewki.pl:

1. Sferyczne soczewki miesięczne:

2. Astygmatyczne soczewki miesięczne:

3. Multifocalne soczewki miesięczne:

4. Kolorowe soczewki miesięczne:

pixelpixelpixel