Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Soczewki kontaktowe a uprawianie sportu

2019-10-28
Soczewki kontaktowe a uprawianie sportu

Niezależnie od wybranego sportu lub samego poziomu zaawansowania osoby trenującej, korzystanie z najlepszej formy korekcji wzroku może pomóc osiągnąć wysoką wydajność i jednocześnie zadbać o funkcjonalny komfort podczas wykonywania ćwiczeń. Co kryje się pod pojęciem najlepsza forma korekcji wzroku? Dziś postanowiliśmy skupić się na soczewkach kontaktowych i spojrzeć na nie (lub przez nie) poprzez pryzmat uprawiania sportu. Czy to jest odpowiednia korekcja wzroku dla prowadzących aktywny tryb życia? Jakie są ich rodzaje? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru? Na te i inne pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule!

Na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru soczewek kontaktowych przeznaczonych do uprawiania sportu?

Elitarni sportowcy mają wysokie wymagania odnośnie korekcji wzroku. Co ciekawe, istnieją dowody, że zadbanie o ten aspekt może poprawić wyniki sportowe nawet przy bardzo pogłębionej wadzie związanej np. z krótko- i dalekowzrocznością.

Wybierając najlepszy rodzaj soczewek kontaktowych do uprawiania sportu, należy wziąć pod uwagę wiele czynników, w tym środowisko, ekstremalne ruchy oczu i ciała, czy chociażby czas związany z wykonywaniem danej aktywności fizycznej.

Jakie soczewki korekcyjne polecane są do uprawiania sportu?

Miękkie soczewki, np. Dailies Total 1 są ogólnie uważane za najlepszy rodzaj polecany do uprawiania sportu. Te bowiem rzadziej ulegają przemieszczaniu się w oku w porównaniu do soczewek sztywnych. W przypadku aktywności szczególnie dynamicznych, takich jak tenis czy zumba, wskazana jest również dodatkowa stabilizacja, w którą wyposażone są poszczególne modele soczewek miękkich. Najlepszą formą korekcji wzroku, przy zachowaniu aktywnego trybu życia, są soczewki korekcyjne miękkie jednodniowe. Tego typu modele wyróżniają się wieloma zaletami. Niektóre sporty uprawiane są bowiem w warunkach ekstremalnych, w brudnym otoczeniu, w którym reakcja na zanieczyszczenia na pewno będzie opóźniona.

Jednorazowe soczewki korekcyjne, np. Biotrue Oneday są wyrzucane po każdym wykorzystaniu. Te szczególnie nadają się do noszenia w niepełnym wymiarze godzin. Wiele osób uprawiających sport, preferuje rozwiązania tymczasowe, związane z założeniem soczewek jedynie na czas treningu. Tego typu model jest również szalenie wygodny – nie musisz inwestować w dodatkowe środki do pielęgnacji soczewek.

Sporty ekstremalne – jakie soczewki wybrać?

W przypadku uprawiania sportów ekstremalnych, np. podczas rajdów czy wspinaczek górskich, polecane są soczewki hydrożelowe wyróżniające się wysoką przepuszczalnością tlenu. Dzięki temu, nawet na wysokościach, oko będzie mogło swobodnie oddychać.

Nie zapomnij! Samodzielny wybór soczewek korekcyjnych do uprawiania sportu nie jest wskazany! Jeśli chcesz zdecydować się na tego typu formę korekcji wzroku przy zachowaniu maksymalnej aktywności fizycznej, omów poszczególne opcje ze specjalistą. Tylko w ten sposób zostanie dobrane najlepsze rozwiązanie dopasowane do danego sportu i do indywidualnych preferencji użytkownika! 

Pokaż więcej wpisów z Październik 2019

Polecane

Dailies Total 1 30 szt.

Dailies Total 1 30 szt.

123,50 zł brutto
Biotrue ONEday 30 szt.

Biotrue ONEday 30 szt.

71,50 zł brutto
pixelpixelpixel